2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej otrzyma 10 nowych samochodów Ford Ranger XLT.

  We wtorek, 15 grudnia w 2. Regionalnej Bazie Logistycznej w Warszawie szef Ministerstwa Obrony Narodowej wziął udział w przekazaniu pierwszej partii nowych samochodów Ford Ranger XLT, które trafią do jednostek wojskowych w całym kraju, zastępując jednocześnie wysłużone pojazdy Honker, używane w wojsku od lat 90.

  Przekazanie aut stanowi pierwszą część dostaw wynikających z umowy, podpisanej 31 marca, która to przewiduje dostawę łącznie 648 samochodów ciężarowo-osobowych. W sumie 10 pojazdów trafi do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  Odbiór pojazdów lubelscy terytorialsi rozpoczęli w czwartek 17 grudnia. Jako pierwszy otrzymał je 24 batalion lekkiej piechoty z Chełma. W kolejnych dniach Fordy trafią do batalionów w Lublinie, Białej Podlaskiej, Dęblinie i Zamościu.

  Nowy Ford Ranger XLT, to samochód osobowo-terenowy przystosowany do potrzeb armii, skonfigurowany zgodnie ze specyfikacją przygotowaną przez żołnierzy. To pojazd do nowych zadań, ale przede wszystkim nowa jakość dla Wojska Polskiego. Nowe pojazdy wojskowe posiadają wiele rozwiązań technicznych, m.in. zwiększających zdolność do jazdy w terenie, a także bezpieczeństwo ich użytkowników.