Dorota Jońska, pracująca dotychczas w Przedszkolu Miejskim nr 4 „Fantazja” w Łukowie została wybrana na stanowisko dyrektora Żłobka Miejskiego nr 1. To wynik postępowania konkursowego, jakie ogłoszone zostało w Urzędzie Miasta Łuków w listopadzie bieżącego roku. Jednym z pierwszych zadań stojących przed nową panią dyrektor będzie przeprowadzenie procesu rekrutacji do nowopowstałego obiektu.

  Żłobek zlokalizowany przy ul. Piłsudskiego 18 w Łukowie, już wkrótce pomieści 48 dzieci w wieku do 3 lat. Inwestycja polegająca na wybudowaniu dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, parterowego budynku o powierzchni ponad 360m2 oraz zakupie pierwszego wyposażenia kosztowała około 2 mln zł, z czego 80% stanowi dofinansowanie z programu „MALUCH+”.

  Nowo utworzony żłobek będzie pierwszą tego typu jednostką, prowadzona przez Miasto Łuków. Informacje dotyczące rekrutacji dzieci do placówki będą sukcesywnie przekazywane opinii publicznej. Tymczasem władze miasta gratulują dyrektor placówki wygranej w konkursie i składają życzenia realizacji zamierzeń zawodowych oraz sukcesów w życiu prywatnym.