Burmistrz Piotr Płudowski opracowując projekt budżetu na 2021 rok wpisał do planu inwestycji propozycję zgłoszoną przez radnych z klubu Przymierze dla Ziemi Łukowskiej. To propozycja budowy zadaszonego boiska nad Krzną. Burmistrz proponuje też aby przy nowym boisku powstał tor dla rowerzystów oraz ścianka wspinaczkowa.

  W opracowanym na przyszły rok projekcie budżetu na to zadanie zaplanowano wydać jak na razie 200 tys. zł. Tyle bowiem, według szacunków, miałoby kosztować opracowanie projektu. Tymczasem, jak wynika z nieoficjalnych doniesień, większość radnych nie jest zainteresowana budową boiska. Niewykluczone, że przez ten brak poparcia dla pomysłu budowy boisk, z funkcji przewodniczącego klubu Przymierze dla Ziemi Łukowskiej zrezygnował Przemysław Wereszczyński. Kiedy te informacje pojawiły się, trenerzy z ŁKS Orlęta Łuków zaczęli zbierać podpisy poparcia dla tej inicjatywy.

  Tego, czy radni zgodzą się czy też nie na rozpoczęcie tej inwestycji, dowiemy się już 17 grudnia podczas budżetowej sesji Rady Miasta.