Na terenie gminy Stanin zmodernizowanych zostanie 1101 istniejących punktów świetlnych. Powstanie też nowe oświetlenie m.in. na boiskach w Jeleńcu i Zastawiu.

  W ramach zadania w miejsce sodowych i rtęciowych lamp zainstalowane zostaną lampy i oprawy LED. Ponadto w  Borowinie Gąseckiej zbudowana zostanie nowa oświetleniowa linia kablowa oraz oświetlenie drogowe na odcinku 258 metrów. W Borowinie Sarnowskiej linia kablowa i oświetlenie będą miały długość 1 230 metrów. Natomiast na boisku w Jeleńcu zainstalowanych zostanie 6 stalowych masztów oświetleniowych, które wyposażone będą w 48 naświetlaczy. W Zastawiu zaś na terenie boiska również zainstalowanych zostanie sześć stalowych masztów oświetleniowych, na których zainstalowanych zostanie 16 sztuk naświetlaczy LED.

  Wartość prac to 1,5 mln zł.

  Inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu pod nazwą „Modernizacja oświetlenia ulicznego na trenie Gminy Stanin”, na który pozyskano ponad 1 ml zł dofinansowania ze środków unijnych. Koszt całego przedsięwzięcia to 1,5 mln zł. Zadanie będzie zrealizowane na początku 2021 roku.