To już pewne. W Łukowie stanie maszt w ramach rządowego programu „Pod biało-czerwoną”. Mieszkańcy naszego miasta są wśród najchętniej głosujących w skali całego kraju.

  Ministerstwo Cyfryzacji zamieściło właśnie aktualizowaną mapę z dotychczasowymi wynikami. Okazuje się, że w powiecie łukowskim już prawie wszystkie gminy mogą być pewne końcowego sukcesu.

  Wymaganą liczbę 500 wymaganych głosów zgromadził już Łuków. Jego mieszkańcy pod względem aktywności w tym zakresie zajmują obecnie piąte miejsce w kraju. 

  Głosowanie trwa do 11 listopada pod adresem gov.pl/web.bialoczerwona. W trzech gminach w kraju, w których głosy odda najwięcej osób w stosunku do liczby mieszkańców, w uroczystości wciągnięcia flagi na maszt weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.

   „Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ – mówi premier.