Harcerze z Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej spotykają się cyklicznie na zlocie w Woli Okrzejskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii wydarzenie trwało jeden dzień. 29 sierpnia druhny i druhowie z Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Stoczka Łukowskiego, Bork, Woli Osowińskiej i Woli Chomejowej przybyli na teren Muzeum Henryka Sienkiewicza, aby wziąć udział w przedsięwzięciu pod hasłem „Współczesny Sachem”.

  Zlot rozpoczął uroczysty apel. Zaraz po nim harcerze uczestniczyli w grze terenowej „Indiańskim szlakiem” nawiązującej do kultury rdzennych mieszkańców obydwu Ameryk. Odbyły się także warsztaty. Młodzież wykonywała ozdoby, uczyła się o różnych sposobach komunikacji, strzelała z łuku. Na podsumowanie odbyło się ognisko. Odrębny plan zajęć realizowały zuchy. Program zlotu inspirował się nowelą Henryka Sienkiewicza pt. „Sachem”.

  Komendę stanowili: phm. Magdalena Czerska-Sadło – komendantka, hm. Michał Mojski – zastępca komendantki, Adrian Winiarek – oboźny, Sebastian Romańczyk –kwatermistrz, pwd. Małgorzata Bobruk, phm. Emilia Hołownia, pwd. Sylwia Staniszewska, phm. Magdalena Mojska-Sadowska. Zlot odbywał się jako część projektu „Patriotyzm na co dzień – Łuków 2020”.