Miasto Łuków włącza się do kampanii „Pod biało-czerwoną”, która zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Inicjatywa zakupu zależeć będzie jednak od aktywności mieszkańców gminy, która dołączy do projektu. Głosowanie na swoją miejscowość trwać będzie do 11 listopada 2020 r.

  Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu gov.pl. W przypadku Łukowa wystarczy, że inicjatywa zyska poparcie min. 500 osób, które oddadzą głos przez specjalny formularz na stronie internetowej https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Gdy liczba ta zostanie przekroczona, Rząd RP sfinansuje zakup masztu z flagą, która następnie będzie eksponowana w centralnym punkcie miasta. Głosów można oddać zdecydowanie więcej, ponieważ w tych gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców wizytę złoży Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który objął honorowy patronat nad inicjatywą.

  Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

Regulamin projektu:

https://www.gov.pl/attachment/01795aac-037a-40da-8500-54f7e1a34b30