W ramach realizacji zadania „Kino Niepodległa 2020”  Łukowski Ośrodek Kultury oraz Kino Łuków zapraszają na projekcje i warsztaty filmowe dla młodzieży i dorosłych.

  Warsztaty odbędą się według poniższego harmonogramu:

27 – 31 lipca godz. 10:30 – bezpłatne projekcje filmowe w Kinie Łuków pod hasłem „Priorytety. 
O hierarchii ważności”: Zakazane piosenki, Kanał, Pianista, Powstanie Warszawskie, Miasto 44.

31 lipca godz. 16:00  – bezpłatne warsztaty online z wędrującym filmoznawcą – temat: Priorytety i wartości w polskim filmie, działanie w formie panelu dyskusyjnego jako kontynuacja dla projekcji filmowych.

10 – 14 sierpnia godz. 10:30  – bezpłatne projekcje filmowe w Kinie Łuków pod hasłem „Relatywizm moralny” : Wielki tydzień, Popiół i diament, 1920 Bitwa Warszawska, Katyń, Pierścionek z orłem w koronie.

14 sierpnia godz. 16:00 – bezpłatne warsztaty online z wędrującym filmoznawcą – temat: Dylematy i decyzje, działanie w formie panelu

4,5,6,9,10 listopada godz. 10:30  – bezpłatne projekcje filmowe w Kinie Łuków pod hasłem „Moje korzenie”: Pan Wołodyjowski, Potop, Ogniem i mieczem.

10 listopada godz. 16:00  – bezpłatne warsztaty online z wędrującym filmoznawcą – temat: Moje korzenie, działanie w formie panelu dyskusyjnego jako kontynuacja dla projekcji filmowych.

  Każdego dnia od poniedziałku do piątku  będzie można obejrzeć w Kinie Łuków jeden film zgodnie z podaną powyżej kolejnością. Projekcje filmowe będą kanwą do warsztatów filmowych, które każdorazowo zakończą tygodniowy cykl projekcji. Warsztaty przeprowadzą wykwalifikowani filmoznawcy łącząc się w czasie rzeczywistym na video czacie z wykorzystaniem platformy ZOOM. Działanie dedykowane jest dla młodzieży i dorosłych. Wstęp bezpłatny.

  Projekcje i warsztaty filmowe odbędą się także dla najmłodszych.

  W każdą sobotę lipca i sierpnia o godzinie 10:30 w Kinie Łuków odbędą się bezpłatne projekcje filmowe dla najmłodszych widzów, bezpośrednio po których dzieci zaproszone są na warsztaty filmowe.

  Warsztaty zostaną przeprowadzone w wymiarze teoretycznym i praktycznym i będą dotyczyły kulisów produkcji filmowych, ich celem jest rozwijanie wśród dzieci zainteresowania sztuka filmową i przybliżenie specyfiki zawodów filmowych. Działanie dedykowane dzieciom do 12 roku życia. Wstęp bezpłatny.