Żołnierze 18. Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec, 23. Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej, 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego oraz Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina stacjonować będą w środę 8 lipca na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie.

  Przedstawiciele armii zachęcać będą mieszkańców do wstąpienia do Wojska Polskiego i do podjęcia nauki w liceach wojskowych oraz wojskowych uczelniach wyższych. Akcja promocyjna w Łukowie wpisuje się w ogólnopolską kampanię „Zostań Żołnierzem RP”. Mobilny punkt informacyjny stacjonował będzie w centrum miasta w godz. 10 – 18.

  W tym czasie wszyscy, którzy planują wstąpić do armii będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Wojskowej Komendy Uzupełnień z Białej Podlaskiej o przebiegu rekrutacji czy perspektywach służby w wojsku. Zainteresowani poznają także wymogi, które musi spełnić kandydat na żołnierza. O nauce w wojskowych akademiach będą opowiadać podchorążowie, z kolei żołnierze jednostek wojskowych zdradzą, jak wygląda ich codzienna służba.