Miasto Łuków otrzymało pismo z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o możliwości udzielenia dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na realizację dwóch miejskich zadań, tj.: „Przebudowa ul. Browarnej” oraz „Przebudowa ulic Laskowskiego, Kanałowa i Pastewnik”. 
  Z samorządami, które zadeklarują realizację zadań w ramach tegorocznej edycji Funduszu, zostaną podpisane umowy o dofinansowanie. Miasto Łuków już przesłało do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego dokumenty niezbędne do przygotowania dwóch umów na łączną kwotę 1 347 171 zł.

  Przypomnijmy, że oba wnioski na przebudowę czterech miejskich ulic znalazły się na liście rezerwowej rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych. Jednak wojewoda do zaakceptowanych już ponad dwustu inwestycji, dołożył kolejne 23, w tym oba łukowskie wnioski. Zgodnie z planem inwestycje mają być realizowane w okresie od lipca 2020 do końca maja 2021.

   Ostatecznie dofinansowanie z FDS otrzymają:  Starostwo Powiatowe w Łukowie, gminy Łuków, Adamów, Stanin, Wola Mysłowska, Trzebieszów i Wojcieszków oraz miasto Stoczek Łukowski i Łuków.