Do Łukowa trafiło już 115 tabletów z dostępem do internetu, które otrzymają uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu łukowskiego. Ponadto poszczególne samorządy kupują dla uczniów laptopy. Sprzęt mają otrzymać uczniowie, którzy albo nie mają komputerów albo mają taki sprzęt, który nie sprawdza się przy zdalnej nauce.

  Tablety kupione przez Urząd Marszałkowski są już przekazywane do poszczególnych samorządów. Do szkół podstawowych w Łukowie trafi ich w sumie 20. Najwięcej otrzyma Szkoła Podstawowa nr 5. Do uczniów z łukowskich podstawówek trafi też wkrótce 33 laptopy zakupione przez Urząd Miasta z programu Ministerstwa Cyfryzacji.

  155 laptopów trafi natomiast do uczniów szkół średnich i innych palcówek prowadzonych przez powiat. Władze starostwa na zakup tego sprzętu pozyskały 100 tys. zł z Ministerstwa Cyfryzacji oraz przekazały 186 tys. zł z budżetu powiatu.

  Rozeznanie wśród uczniów, którzy nie mają w domach odpowiedniego sprzętu do zdalnej nauki, przeprowadzali wychowawcy i dyrektorzy. W przypadku Łukowa nowego sprzętu potrzebuje ponad 120 uczniów. Jak na razie laptopy i tablety otrzyma 53 osoby. Aby zakupić więcej komputerów potrzebne będą przesunięcia w budżecie miasta, a co za tym idzie zgoda Rady Miasta.

  Tablety i laptopy są uczniom potrzebne. Tym bardziej, że zajęcia on-line mają potrwać co najmniej do 26 kwietnia.