Wielkanoc w tym roku – w związku z pandemią koronawirusa – obchodzona będzie nietypowo. Do odwołania udzielona jest ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Dotyczy to wszystkich wiernych Diecezji Siedleckiej oraz przebywających na jej terytorium.

  W związku z obowiązującymi w kraju obostrzeniami spowodowanymi epidemią, msze i tradycyjne obrzędy religijne odbywać się będą w kościołach i katedrach bez udziału wiernych. Udział wiernych w celebracji Triduum Paschalnego, jak i adoracji przy tzw. Ciemnicy
i Grobie Pańskim jest ograniczona do maksymalnie 5 osób plus sprawujący posługę.

  Msza Krzyżma pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego zostanie odprawiona w Wielki Czwartek w Katedrze jedynie w wąskim gronie kapłanów.

  W Wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii, a liturgia koncentruje się na tajemnicy krzyża. Nie będą organizowane w kościołach wspólne Liturgie Godzin. 

  W parafiach nie należy błogosławić wody w Wielką Sobotę oraz organizować poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku obrzęd ten ma mieć charakter liturgii domowej, modlitwa błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny powinna być poprowadzona przez ojca lub matkę, ewentualnie inną dorosłą osobę.

  Podczas Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem okrąży kościół jeden raz. Na czele będzie niesiony krzyż i figura Zmartwychwstałego. Nie będzie chorągwi, baldachimu ani feretronów. Podczas procesji zabiją dzwony.