W minionym tygodniu w Łukowie doszło do wypadku drogowego, w którym poszkodowany został rowerzysta. Na ul. Jana Pawła II kierujący samochodem marki Nissan 32-latek z Radzynia Podlaskiego zajechał drogę kierującemu rowerem 45-letniemu łukowianinowi. W wyniku wypadku pokrzywdzony mężczyzna doznał obrażeń ciała.

  Tego samego dnia kierujący Audi 32-latek z powiatu lubartowskiego zderzył się z ciągnikiem marki Ursus, którym kierował 55-letni mieszkaniec gminy Wojcieszków. W wyniku wypadku pokrzywdzony traktorzysta doznał poważnych urazów, z miejsca wypadku został przetransportowana śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala. Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że kierujący Audi 25-latek, jadąc drogą w kierunku Wojcieszkowa  nie zachował ostrożności i uderzył w tył jadącego przed nim ciągnika rolniczego. Siła uderzenia była tak duża, że urwane tylne koło ursusa upadło kilkanaście metrów od pojazdu. Kierujący osobówką i jego 24-letnia pasażerka nie doznali groźnych urazów. Mundurowi ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

.

  Jak informuje nas rzecznik KPP w Łukowie, w okresie od 23 do 29 marca policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami.