Czwarty Papieski Dzień Pamięci Jana Pawła II w gminie Łuków w tym roku się nie odbędzie, ale jego organizatorzy z miejscowego ośrodka kultury apelują do mieszkańców, by godnie uczcili rocznicę śmierci papieża Polaka.

  Wyrazem hołdu „Pielgrzymowi świata” może być zapalenie w czwartek 2 kwietnia o 21.37 znicza w oknie swojego domu, połączone z modlitwą o ustąpienie epidemii koronawirusa. 

– Przez ostatnie trzy lata spotykaliśmy się w różnych miejscowościach, by razem wspominać św. Jana Pawła II. Były pokazy filmów, koncerty ulubionych pieśni naszego papieża i wspólna modlitwa. Takie obchody odbywały się w Dmininie, Świdrach i Malcanowie, a w tym roku były planowane Rzymach Rzymkach, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną musieliśmy je odwołać – tłumaczy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie Henryk Wysocki.

Osoby, które zapalą 2 kwietnia „światełko pamięci” i uwiecznią ten moment na zdjęciach, mogą je wysłać do GOK, a placówka wyśle pocztą okolicznościową figurkę Jana Pawła II. Fotografie można przesłać w formie MMS pod numer: 502 321 982 albo mailem na adres: gok@lukow.ug.gov.pl wpisując w treści: „Pamiętam JPII”. 

Papieski Dzień Pamięci to jedno z dwóch wydarzeń w gminie Łuków, upamiętniających Jana Pawła II. Kolejnym jest Festiwal Papieski „Barka”, który przez pierwszych kilka lat był organizowany w maju, ale od ubiegłego roku odbywa się w październiku z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.