Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaproponował pakiet wsparcia dla przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie naszego miasta.

  Jednym z punktów pakietu jest obniżenie kwoty za  dzierżawę nieruchomości miejskiej pod działalność gospodarczą podczas trwania epidemii. Od 1 kwietnia dzierżawa na te nieruchomości zostaje obniżona o 50%. Przedsiębiorca będzie musiał wypełnić wniosek i przesłać go e-mailem do Urzędu Miasta.

  Czynsze za lokale dzierżawione od Zakładu Gospodarki Lokalowej zostaną przedsiębiorcom odroczone do sierpnia 2020.

  Ponadto przedsiębiorcy, którzy wstrzymali działalność gospodarczą w związku z epidemią koronawirusa, nie muszą płacić za wywóz śmieci. Żeby zostać zwolnionym z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości musi złożyć nową deklarację. W przypadku, gdy deklaracja była złożona łącznie za całą nieruchomość (np. w budynku oprócz prowadzonej przez nas działalności są inne firmy), informację o zaprzestaniu działalności należy zgłosić właścicielowi nieruchomości, na którym spoczywa obowiązek złożenia nowej deklaracji. 

  Władze Łukowa przekazały również 60 tys. zł dla SP ZOZ. Ponadto za 5 tys. zł burmistrz kupił maseczki ochronne, kombinezony i inny sprzęt ochronny i przekazał do łukowskiego szpitala.