Wczoraj, 23 marca w województwie lubelskim zanotowano aż 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W powiecie łukowskim nie wykryto żadnej osoby zarażonej wirusem.

  Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: jednego mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność przypadkiem potwierdzonym, dwóch kobiet w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym, jednej kobiety w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu puławskiego, w stanie dobrym, która miała styczność przypadkiem potwierdzonym, jednego mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu biłgorajskiego, dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie poważnym i jednej kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa.

  Na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 48 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 15 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 4087 osób jest poddanych kwarantannie, a 5571 osób jest objętych nadzorem służb sanitarnych.

Aktualnie w województwie lubelskim 18 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 3271 osób jest poddanych kwarantannie, a 5504 osób jest objętych nadzorem służb sanitarnych.