Odwołana została XXVIII Pokutna Droga Krzyżowa, która 5 kwietnia miała przejść ulicami Łukowa.

  Jak informuje nas Zbigniew Pasik, decyzja został podjęta po wprowadzeniu na terenie kraju stanu epidemii. Pokutna Droga Krzyżowa odbywała się w Łukowie corocznie od 27 lat.

  W tym roku nie odbędzie się też Ekstremalna Droga Krzyżowa. Inicjator tego wydarzenia, ks. Jacek Stryczek wraz z osobami wspierającymi proszą o duchowe, indywidualne  przeżycie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W przesłaniu skierowanym do liderów i uczestników EDK pisze: „Mam nadzieję, że wszyscy rozumieją, że w obecnym czasie, EDK to przede wszystkim droga duchowej pracy nad sobą. Na tym etapie nie mówimy o żadnych propozycjach terminów nocnej wędrówki. Zachęcamy natomiast do tego, aby LUDZIE EDK wzięli na siebie duchową odpowiedzialność za modlitwę o uwolnienie świata od pandemii”.

  W związku z pandemią wirusa, tegoroczna EDK we wcześniej zaplanowanych terminach stanie się drogą w wymiarze duchowym.

  Nowe wytyczne odnośnie sprawowania Triduum Paschalnego w miejscach dotkniętych epidemią, wydała też Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Watykanie. „Wielkanoc nie może być przeniesiona na inny termin, jednak w związku z utrudnieniami w odprawianiu liturgii wspólnotowej w kościele z powodu pandemii koronawirusa wyrazy pobożności ludowej i procesje, które ubogacają dni Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalne, mogą, decyzją biskupa diecezjalnego, zostać przeniesione na inne dogodne dni, np. 14 i 15 września.