W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną
i zaleceniami służb sanitarnych Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie zdecydowało
o ograniczeniu funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ponadto PUiIK informuje, że inkasenci nie będą dokonywać odczytów wodomierzy.

  Jak informuje PUiIK, ograniczenie funkcjonowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ulicy Świderskiej 128 oznacza, że odpady będzie można pozostawić tylko w wyjątkowych sytuacjach po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu pod numerem telefonu 25 798 3274. Natomaist zbieranie odpadów komunalnych na terenie miasta odbywa się zgodnie z harmonogramem.

   W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i zaleceniami służb sanitarnych PUiIK ogranicza też  bezpośrednią obsługę klientów.  Jedynie w wyjątkowo ważnych sytuacjach, po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu, będzie możliwy osobisty kontakt w Biurze Obsługi Klienta. Inkasenci PUiIK nie będą dokonywać odczytów wodomierzy, rzeczywiste odczyty wodomierzy można zgłaszać telefonicznie lub na podane adresy e-mail. W pozostałych przypadkach zostanie wystawiona faktura uwzględniająca średnie zużycie z ostatnich miesięcy.

  Zgodnie z planem w dniach od od 23 marca do 3 kwietnia 2020 r. Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej przeprowadzi bezpłatną zbiórkę elektroodpadów oraz odpadów wielkogabarytowych. Zużyty sprzęt RTV i AGD a także odpady wielkogabarytowe takie jak np. meble, dywany będą odebrane z nieruchomości po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Podczas zbiórki nie będą odbierane odpady remontowe i opony.

Zgłoszenia przyjmowane będą do końca tego tygodnia pod numerami telefonów:

– 25 798 32 74  PUIK Sp. z o.o.  w godz. 7.00 – 15.00

– 25 797 66 12, 25 797 66 39, 25 797 66 41 Urząd Miasta Łuków  w godz. 7.30 – 15.30