18 uczniów otrzyma nagrody wójta gminy Łuków za pierwsze półrocze roku szkolnego 2019 – 2020. Nagrody i zostaną wypłacone, ale uroczystości wręczenia tym razem, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie będzie.

Nagrody Wójta Gminy Łuków są przyznawane za miejsca I – VI w konkursach, zawodach i innych imprezach na szczeblu krajowym oraz za trzy pierwsze pozycje na szczeblu wojewódzkim, rejonowym lub powiatowym.

  Kryteria te spełnili: Kacper Łukasik, Jakub Niedziółka, Mateusz Smyk, Piotr Czubaszek, Kacper Czerniewicz, Damian Czubaszek, Łukasz Rzymowski i Sebastian Czubaszek, którzy zajęli II miejsce w powiecie i piąte w województwie w sztafetowych biegach przełajowych. Na liście nagrodzonych są również: Cezary Strzałek, Karol Leszkowicz i Magdalena Osiak – za II miejsce w powiatowych zawodach w szachach drużynowych młodzieży szkolnej; Magdalena Wielgosz – za drugie miejsca w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego i Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego w zapasach; Bartosz Bekulard – za II miejsce w powiatowych zawodach w szachach drużynowych młodzieży szkolnej, a także Aleksandra Konieczna – za trzecie miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym i Międzynarodowych Mistrzostwach Młodziczek oraz II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach. Na nagrody zasłużyli także: Urszula Kulik, Izabela Kisiel, Bartosz Sadło i Rafał Głuchowski, którzy są laureatami II stopnia ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego „Memory Master”.

  Opiekunami i trenerami wymienionych uczniów są: Grzegorz Rychta, Iwona Pudło, Iwona Janowska.