W związku z pandemią koronawirusa w SP ZOZ w Łukowie wprowadzono nowe zasady dla pacjentów. Będą one obowiązywały aż do odwołania. Jedną z nich jest odwołanie planowanych przyjęć i zabiegów.

  Zgodnie z nowymi zasadami odwołuje się planowe przyjęcia i zabiegi pacjentów w oddziałach szpitalnych. Wprowadza się bezwzględny zakaz odwiedzin w szpitalu. Nie będą mogli też w szpitalu i poradniach pojawiać się przedstawiciele medyczni. Odwołuje się zabiegi dla pacjentów w Zakładzie Fizjoterapii, Ośrodku Rehabilitacji Dziennej i Rehabilitacji dla dzieci. Ogranicza się wykonywanie badań diagnostycznych dla pacjentów ambulatoryjnych.

  Ponadto w poradniach lekarza POZ, Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej wdraża się udzielanie porad w formie telefonicznej. Wstrzymuje się również porady w Poradniach Specjalistycznych. Przyjmowani będą natomiast wyłącznie pacjenci w trybie nagłym do następujących poradni: chirurgicznej, otolaryngologicznej i okulistycznej.

  Informacja wyłącznie telefoniczna czynna jest w godzinach 7.00 – 14.30, pod numerami telefonów: 25 798 90 61, 25 798 90 62, 25 798 20 00 – 9, wewnętrzny 339, komórkowy: 721 173 099.