Unikatowe zdjęcia, gadżety, plakaty, cenne pamiątki i wydawnictwa książkowe zaprezentowane zostały na wystawie o Janie Pawle II w Muzeum Regionalnym w Łukowie. W kwietniu tego roku obchodzimy 15. rocznicę śmierci, natomiast w maju 100. rocznicę urodzin papieża Polaka. W związku z tym dla uczczenia tych rocznic, 5 marca w gmachu muzeum miał miejsce wernisaż wystawy pt. ,,Święty Jan Paweł II – wielki syn naszej Ojczyzny”. Została odegrana ,,Barka” i były ,,papieskie kremówki”.

  Na wystawie można obejrzeć blisko 1000 eksponatów związanych bezpośrednio z postacią Jana Pawła II. Ukazują życiowe pasje Karola Wojtyły: turystykę i literaturę, jego drogę w Kościele – od momentu święceń kapłańskich po otrzymanie kapelusza kardynalskiego, okres pontyfikatu na stolicy Piotrowej, świadectwa jego nauczania oraz dokumenty i zdjęcia z podróży po świecie. Wszystkie materiały zostały udostępnione przez Stowarzyszenie ,,Pamięć Jana Pawła II” oraz mieszkańców Ziemi Łukowskiej.

  W dowód uznania za szczególne zasługi w upamiętnianiu Osoby Wielkiego Polaka – Papieża Św. Jana Pawła II Muzeum Regionalne w Łukowie otrzymało z rąk Kanclerza Kapituły Stowarzyszenia ,,Pamięć Jana Pawła II” Ryszarda Zawadowskiego okolicznościowy ,,Medal Świętego Jana Pawła II”.

  Wystawę będzie można oglądać do 10 maja.