„Budujemy coś dla siebie ich pieniędzmi. To prezent od PKP” – mówi Grzegorz Skwarek dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury, komentując plany powstania w budynku dworca PKP sali widowiskowej na około 300 miejsc.

  Pomysł utworzenia sali widowiskowej w budynku łukowskiego dworca pojawił się w 2017 roku. Rok później zapadła ostateczna decyzja, że dział spółki PKP odpowiedzialny za inwestycje podejmie się tego zadania, a łukowski samorząd wynajmie gotowa salę. W 2019 roku powstał projekt. Teraz potrzebne jeszcze tylko pozwolenie na budowę. Sala ma być oddana do użytku na początku 2022 roku.

  Pomiędzy Urzędem Miasta a spółką PKP zostanie już wkrótce podpisana wstępna umowa o wynajęciu pomieszczeń na dworcu. Zapisane ma w niej być, że samorząd miasta wynajmie od PKP powierzchnię 820 m2. Będą to pomieszczenia zarówno w piwnicy, na parterze, jak też na pierwszym piętrze. Część parteru będzie przeznaczona na potrzeby PKP, takie jak poczekalnia i kasy. Wstępnie cenę wynajmu określono na poziomie 10 000 zł brutto miesięcznie.