Piękne, sypkie, lśniące włosy to marzenie niejednej kobiety. Jedne z nas natura obdarzyła idealną czupryną. Inne, aby być zadowolone z wyglądu swoich włosów, muszą wypracować dobrze dobrany system pielęgnacji. Coraz częściej mówi się o tym, jak prawidłowe suszenie ma wpływ na wygląd naszych kosmyków. Dziś przyjrzymy się jonizacji. Czy dobra suszarka do włosów powinna być w nią wyposażona?

Czym jest jonizacja i jak wpływa na włosy?

Coraz więcej suszarek do włosów ma wbudowany jonizator powietrza. Czym właściwie jest? Suszarki, tak jak inne urządzenia elektryczne, produkują jony dodatnie. Włosy mogą się przez nie puszyć, gorzej układać i wyglądać mniej atrakcyjnie. Czy to oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z suszenia włosów przy użyciu suszarki? Na szczęście nie.

Aby nie niszczyć włosów częstym suszeniem, warto wybrać suszarkę do włosów z jonizacją. Neutralizuje ona działanie kationów, uwalniając jony ujemne. W ten sposób domyka łuski włosów, dzięki czemu kosmyki stają się błyszczące i gładkie. Znikają szorstkie, łamliwe, matowe włosy.

Co jeszcze musi mieć dobra suszarka?

Jonizacja to nie wszystko. Czym jeszcze powinna charakteryzować się dobra suszarka do włosów? Jej najważniejsze cechy to:

– moc suszarki – im większa, tym szybciej wysuszysz włosy. Dużą moc warto wybierać głównie wtedy, gdy mamy gęste i długie włosy.

– regulacja temperatury – najlepiej jest suszyć włosy ciepłym, ale nie gorącym nawiewem. Dodatkowo na koniec zaleca się wykończenie suszenia chłodnym nawiewem, który utrwali fryzurę i wygładzi łuski.

– długość kabla – przed zakupem zwróć uwagę na ten aspekt, szczególnie, jeśli chcesz suszyć włosy przed lustrem, a gniazdko elektryczne znajduje się od niego w pewnej odległości.

Zobacz polecane suszarki do włosów: https://www.neonet.pl/higiena-i-uroda/suszarki-do-wlosow.html. Wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Suszarki do włosów z jonizacją – nasze typy

Przedstawiamy modele suszarek do włosów, które nie tylko nie niszczą naszych kosmyków, ale wręcz je pielęgnują.

Philips Moisture Protect HP8281/00

Niekwestionowany hit wśród suszarek do włosów. Ten model marki Philips nie tylko cieszy ale też świetnie dba o włosy. Oprócz wbudowanej jonizacji może pochwalić się innowacyjną funkcją Moisture Protect, która na bieżąco diagnozuje stan włosów i dopasowuje do nich optymalną temperaturę suszenia. Model posiada aż 6 opcji regulacji nawiewu i temperatury.

Remington D5215 Pro-Air Shine

Remington D5215 Pro-Air Shine to niedroga suszarka, która potrafi zachwycić działaniem. Obok generatora jonów zapewnia też chłodny nawiew, który nie niszczy i nie puszy włosów. Do wykończenia fryzury warto wybrać przycisk Cool Shot, który utrwali kosmyki niską temperaturą. W zestawie otrzymasz koncentrator powietrza i dyfuzor do fal i loków.

Babyliss D570DE Turbo Shine

Elegancka, lekka suszarka, która dzięki swojej niewielkiej wadze może posłużyć również jako suszarka turystyczna. Możesz wybrać jedną z 2 prędkości nawiewu i 3 temperatur. Przy użyciu wąskiego koncentratora dodatkowo wygładzisz proste włosy, a korzystając z dyfuzora – podbić skręt loków.