Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, wójt Mirosław Szekalis, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów oraz OSP w Nurzynie zapraszają do udziału w IV Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rajd odbędzie się w sobotę 29 lutego.

  Rajd rozpocznie się o godzinie 10.00. Jego uczestnicy wyruszą sprzed Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku. Ich celem będzie pomnik MITROPA w Szaniawach Poniatach. Do uczestników rajdu, który wyjdzie z Trzebieszowa, dołączą osoby z Łukowa, które na rajd organizowany przez Koło Łuków ŚZŻAK, wyruszą o 5.00 rano sprzed pomnika znajdującego się przy ul 11 Listopada.

  Obie grupy wezmą udział w uroczystościach przy pomniku MITROPA. Tam odbędzie się występ dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szaniawach, przedstawiony zostanie krótki rys historyczny oraz złożone zostaną kwiaty. Będzie też można posilić się gorącą grochówką, którą mają przygotować druhowie z OSP w Nurzynie.

  W sobotę 29 lutego, zanim rozpocznie się rajd, w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie o godzinie 9.00 odbędzie się emisja filmu dokumentalnego o Żołnierzach Niezłomnych. W siedzibie GOKiW będzie też można obejrzeć okolicznościową wystawę dotyczącą podziemia niepodległościowego w Polsce.

  Rajd, emisja filmu oraz wystawa organizowane są w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z okazji tego święta odbędzie się także Msza Święta, na którą w niedzielę 1 marca do kościoła w Trzebieszowie zaprasza tamtejsze koło ŚZŻAK.