Burmistrz Piotr Płudowski i starosta Dariusz Szustek wypowiedzieli się w sprawie planów budowy kanalizacji sanitarnej, która ma zostać doprowadzona do terenów przy tzw. małej obwodnicy Łukowa, gdzie powstają bloki. Obaj panowie mają w tym temacie dwie różne opinie.

  Burmistrz Piotr Płudowski na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej poinformował o decyzji Zarządu Dróg Powiatowych, w której odmówiono budowy kanału sanitarnego pod chodnikiem i ścieżką rowerową wzdłuż ul. Kaczorowskiego. To inwestycja, którą miał wykonać PUIK. Zdaniem burmistrza jest to decyzja niezrozumiała, która blokuje rozwój miasta.

  Do informacji przedstawionych na konferencji odniósł się starosta Dariusz Szustek. Stwierdził, że zgoda na przebieg kanalizacji wytyczony przez PUIK mógłaby doprowadzić do zniszczenia ścieżki rowerowej. Dodał także, że są alternatywne trasy na przebieg kanalizacji i gdyby miasto nie upierało się przy tej jednej trasie to można by się było porozumieć.

  Władze miasta i powiatu, choć maja różne opinie na ten sam temat, to deklarują, że liczą na porozumienie. PUIK zamierza raz jeszcze złożyć wniosek, a starosta zaprasza na rozmowy.