Zapraszamy Państwa na kolejną emisję programu Master TV, którą nadamy w piątek, 14 lutego o godzinie 20.00. Głównym punktem programu będzie relacja z XIX sesji Rady Miasta.

  Jednym z tematów na sesji była dyskusja nad planami budowy kanalizacji wzdłuż drogi powiatowej i problem z tym związanymi. „Głupotą jest, że ktoś przedkładając jakieś absurdalne decyzje polityczne, kładzie kłody pod nogi miastu, negując jego rozwój. I wymyśla jakieś karygodne decyzje, które uniemożliwiają poważne działania w Łukowie” – mówiła na sesji radna Ewa Rybicka – Sicińska. Był to jej komentarz do informacji prezesa PUIK-u, że Zarząd Dróg Powiatowych nie udzielił zgody na przeprowadzenie kanału sanitarnego pod chodnikiem wzdłuż drugiego odcinka obwodnicy do terenów gdzie powstają właśnie bloki.

  Burmistrz Piotr Płudowski jest zdziwiony taką decyzją o odmowie i mówi: „Sądzę, że jest to problem natury politycznej, a nie technicznej”. Burmistrz zapewnia, że się nie podda: „Ja chcę żeby się miasto rozwijało. Ktoś stoi na drodze i przeszkadza. Ale nie będziemy bierni wobec tego”.

  Głos zabrał również zastępca burmistrza Paweł Krasuski, który przypomniał, że miasto wspomagało powiat w budowie obwodnicy. A teraz miasto nie może umieścić urządzeń technicznych, mających służyć rozwojowi Łukowa. „Mam wrażenie, ze dotarliśmy na skraj absurdu. Jeżeli słuchają mnie osoby decyzyjne w tej sprawie: proszę, błagam żebyśmy się cofnęli z tego absurdu. Bo nigdzie nie dojdziemy. Szkoda miasta, gminy i powiatu”.

  Na obszerną relację z sesji zapraszamy już w piątek 14 lutego o godzinie 20:00. Powtórki przez cały weekend 15-16 lutego.