Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie ,,Przyjazny Łuków’’ zapraszają do udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody pod nazwą  „Tropem Wilczym” odbędą się 1 marca w łukowskim parku miejskim. Zapisy już trwają.

  Zawody odbędą się na dwóch dystansach (można startować w obu kategoriach): 1 500 m – bieg honorowy/rodzinny, w którym mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek oraz bieg konkursowy na dystansie 4 500 m z klasyfikacją końcową.

  Udział w biegach jest bezpłatny. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, wyjątkowy medal, pakiety startowy wraz z materiałami historycznymi oraz ciepły posiłek.  Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu przygotowanych miejsc. Zapisywać można się pod nr tel. 511 045 076.

  – Do udziału w biegach zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Jestem przekonany, że dystans biegu rodzinnego, który przecież pokonać można we własnym tempie, bo na tym dystansie nie będzie klasyfikacji końcowej, to świetny sposób na oddanie w sportowy sposób pokłonu w stronę tych, którzy walczyli za ojczyznę – mówi Bartłomiej Bryk, organizator zawodów. – Jestem dumny, że biegi Tropem Wilczym na stałe wpisały się do kalendarza łukowskich imprez sportowych. Dodam również, że gorąco zachęcam do wcześniejszych zapisów ponieważ ze względów organizacyjnych zmuszeni byliśmy wprowadzić limity miejsc. Na tę chwilę zajętych jest już połowa pakietów. Chętnych biegaczy patriotów z każdym rokiem przybywa – dodaje.

  Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Łukowie już po raz piąty. W czasie trwania biegów będzie się odbywała również akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem ,,Oni niegdyś, Ty dzisiaj możesz przelać krew”.

  Organizator: Radny Powiatu Łukowskiego – Bartłomiej Bryk, Powiat Łukowski, Stowarzyszenie ,,Przyjazny Łuków”

Współorganizatorzy: Powiat Łukowski, Miasto Łuków, Klub Honorowych Krwiodawców ,,Ostoja” w Łukowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Sala Weselna ,,Wiktoria”, Fundacja Wolność i Demokracja.