W ciągu najbliższych godzin w regionie pojawią się silne porywy wiatru osiągające miejscami 80 km/h. Nastąpi gwałtowny spadek ciśnienia o ponad 30 hPa, lokalnie w kraju wystąpią intensywne opady, a nawet burze.

  Już w poniedziałek cała Polska znajdzie się w zasięgu mocno pogłębionej i rozległej zatoki niżowej. W poniedziałek do wschodniej połowy kraju nasunie się aktywny front chłodny, który przyniesie opady deszczu.

  Spadek ciśnienia może wynieść nawet ok. 35 hPa, co skutkować będzie silnym, porywistym wiatrem do 90 km/h.

  Początkowo znajdziemy się w tzw. ciepłym wycinku niżu, napływać będzie bardzo ciepłe powietrze z południa i południowego-zachodu, lecz w drugiej części dnia rozpocznie się wymiana powietrza na znacznie chłodniejsze napływające z północnego-zachodu za frontem chłodnym. Przez cały poniedziałkowy dzień w województwie lubelskim będzie wietrznie.

  Wieczorem na obszarze województwa lubelskiego prognozowana jest kolejna fala wiatru. Prognozowane są również opady atmosferyczne o charakterze konwekcyjnym. Głównie będzie to deszcz, miejscami i okresami deszcz ze śniegiem.

  We wtorek o poranku występować mają opady deszczu ze śniegiem, miejscami mokrego śniegu. Lokalnie na drogach zrobi się ślisko. Z biegiem godzin opady zaczną przechodzić w deszcz. Zachmurzenie przez cały dzień będzie duże. Temperatura wyniesie od 1°C do 3°C w najcieplejszym momencie dnia. Wiatr ma być dalej silny, okresami porywisty z zachodu w porywach do 75 km/h.

  W środę dalej pozostaniemy w obszarze obniżonego ciśnienia. Gradient ciśnienia będzie jednak dużo mniejszy niż w poniedziałek oraz wtorek, co przełoży się na mniejszą prędkość wiatru. Średnia prędkość wiatru z zachodu wyniesie 50 km/h, w porywach do 54 km/h. Temperatura wyniesie od 2°C do 4°C.

  Kolejne dni przyniosą słabszy wiatr i temperaturę w ciągu dnia w przedziale od 3°C do 5°C.