Harcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków obfitowała w wiele przygód. Druhny i druhowie odpoczywali w Sokółce. To tam zorganizowali swoje zimowisko pod hasłem „Wyprawa na Dziki Wschód” w dniach 20 – 25 stycznia.

  Dzieci i młodzież z Łukowa, Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Starych Kobiałek i Ryżek wzięli udział w licznych grach i warsztatach, które pomogły zintegrować się i odkryć wielokulturowe Podlasie. Harcerze poznawali różne religie – wiarę katolicką, prawosławną i islam. Odwiedzili polskich Tatarów w Bohonikach, gdzie obejrzeli meczet i skosztowali lokalnych potraw. Udali się również na wycieczkę do Grodna na Białorusi, gdzie oglądali zabytki i szukali śladów Elizy Orzeszkowej, powstańców styczniowych, polskich obrońców z 1939 r., między innymi trzynastoletniego harcerza, Tadka Jasińskiego.

  Nad przygotowaniem zimowiska czuwała komenda w składzie: hm. Michał Mojski – komendant, phm. Magdalena Czerska-Sadło – zastępczyni, pwd. Nina Rosa i pwd. Karol Brzozowski – wychowawcy, Grzegorz Lustyk – oboźny, Michalina Barabaniec, zajmująca się programem.