Poseł Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie dotyczącej niewykorzystanej dotacji, którą łukowski szpital otrzymał z Kancelarii Premiera, i którą miał przeznaczyć na zakup tomografu i mammografu. Według posła Czarnka dotacja zostanie przyznana raz jeszcze i nowy specjalistyczny sprzęt trafi do SP ZOZ w Łukowie.

  W październiku ubiegłego roku łukowski szpital otrzymał promesę na 2 mln zł z Kancelarii Premiera. Pieniądze te miały zostać wydane na zakup tomografu i mammografu w terminie do 23 grudnia. Tego terminu nie udało się dotrzymać, i nie otrzymano też zgody na jego przesunięcie na koniec marca. W związku z  tym przetarg na zakup sprzętu unieważniono.

  Głos w sprawie zabrał poseł Przemysław Czarnek, do niedawna wojewoda lubelski. Jak mówi, rozmawiał już w tej sprawie z wiceministrem finansów i ma zapewnienie, że po ponownym złożeniu wniosku dotacja zostanie raz jeszcze przyznana i nowy sprzęt będzie mógł być kupiony. Informację na ten temat poseł Czarnek podał podczas konferencji prasowej, która w piątek 10 stycznia odbyła się w Lublinie.