Około 40 osób wzięło udział w IV edycji testu wiedzy z historii Łukowa „Poznaj Swoje Miasto”, który odbył się w piątek 13 grudnia w Łukowie. W edukacyjnej zabawie zorganizowanej przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa po raz kolejny najlepsi okazali się gospodarze z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II, którzy gościli uczniów innych placówek w swoich murach.

  Indywidualnie z zestawem pytań przygotowanym przez organizatorów najlepiej poradził sobie Krzysztof Koper z IV LO, który wyprzedził zaledwie o 1 punkt Kacpra Beczka z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie. III miejsce zajął inny z reprezentantów gospodarzy, Dawid Borkowski. Uzyskane wyniki spowodowały, że uczniowie placówki im. Jana Pawła II zwyciężyli także w klasyfikacji szkół.

  Test wiedzy o mieście liczył 30 pytań. Na jego wypełnienie uczestnicy mieli godzinę.

  Drużynowe zwycięstwo IV LO w Łukowie oznacza, że kolejna edycja testu wiedzy również ma się odbyć w tej placówce. W tym roku za gospodarzami w rywalizacji szkół uplasowali się przedstawiciele ZS nr 3, a na najniższym stopniu podium stanęli ax aequo uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie.

  Na pytania odpowiadali także osoby dorosłe. W tej klasyfikacji zwyciężył Marek Sobiech, który również o 1 punkt pokonał kolejną osobę w rywalizacji. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez członków stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa. Niespodzianki dla dwójki uczestników przygotowało także Towarzystwo Fruwającej Muchy i klub Motoweterani. Test wiedzy odbywał się pod patronatem burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego, który wręczał nagrody jego uczestnikom.