W sobotę, 14 grudnia w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II w Starostwie Łukowskim odbył się finał akcji charytatywnej Polacy–Rodakom 2019. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji przekazującej tysiące paczek Polakom mieszkającym za wschodnią granicą, jest Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz. Gospodarzem spotkania był Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

  To już 20 akcja zbierania artykułów na terenie województwa lubelskiego i przekazywania paczek naszym rodakom. W tym roku przygotowano rekordową liczbę ponad 600 paczek – każda po 15-20 kg. Wszystkie trafią teraz do Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi. W każdej paczce są artykuły spożywcze, pluszak, książka, list i opłatek.

Część artystyczną po raz kolejny zapewnił Łukowski Ośrodek Kultury. Kolędę „Cicha noc” zaśpiewała najbardziej utytułowana wokalistka Łukowskiego Ośrodka Kultury Emilka Szcześniak, wiersze „Mały ptaszek” Zbigniewa Herberta oraz „Gwiazdka” Maliny Prześlugi recytowała najbardziej utytułowana recytatorka Łukowskiego Ośrodka Kultury Julia Semczuk a kolędę „W żłobie leży” na trąbce zagrał Anton Fartushnyi.