Wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda poinformował nas, że od stycznia 2020 roku jego zastępcą zostanie Maciej Cybulski. Złożył taką propozycję obecnemu dyrektorowi muzeum w Woli Okrzejskiej, i została ona przyjęta.

  Zarząd Powiatu Łukowskiego zdecydował, że od nowego roku Maciej Cybulski nie będzie już dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zdaniem członków zarządu nie radzi on sobie ze sprawami organizacyjnymi i finansowymi. Postanowiono, że dyrektorem zostanie Beata Skwarek, pełniąca od pól roku funkcję zastępcy  dyrektora. Maciejowi Cybulskiemu zaproponowano objęcie stanowiska kustosza.

  Przeciwko tym zmianom protestują mieszkańcy gminy Krzywda. Zebrali podpisy pod protestem. Ich zdaniem Maciej Cybulski nadal powinien być dyrektorem. Mieszkańcy spotkali się z władzami powiatu. Po tym spotkaniu mówili nam, że wszystko wskazuje na to, ze decyzja o zmianie na stanowisku dyrektora jest nieodwracalna.

  W tej całej sprawie pojawił się właśnie nowe informacje. Jak się okazuje wójt gminy Krzywda Krzysztof Warda zaproponował Maciejowi Cybulskiemu objęcie stanowiska zastępcy wójta. Z tej posady zrezygnowała właśnie Zofia Mikusek. Z naszych informacji wynika, że zrobiła to z powodów osobistych. Maciej Cybulski natomiast przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim i jak mówi nam w rozmowie telefonicznej, przyjął propozycję wójta Wardy.