Policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach pożaru, do którego doszło w Wólce Świątkowej. 56-letni mężczyzna zmarł w zajmowanym przez siebie pomieszczeniu. Pomieszczenie, w którym znaleziono zwłoki, ogrzewane było za pomocą piecyka węglowego typu „koza”.

6 grudnia przed godziną 8.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o leżącym w zadymionym pomieszczeniu budynku mieszkalnego mężczyźnie. Z przekazanego zgłoszenia wynikało, że mężczyzna nie daje oznak życia. Policjanci, którzy przyjechali do Wólki Świątkowej ustalili, że mieszkający w tym budynku 56-latek ogrzewał zajmowane pomieszczenie piecykiem typu „koza”. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że z pieca mógł ulatniać się dym, co najprawdopodobniej doprowadziło do zatrucia mężczyzny tlenkiem węgla.

Decyzją prokuratora ciało 56-latka zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.  Policjanci pod nadzorem Prokuratury przeprowadzą postępowanie i ustalą wszelkie okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas ogrzewania mieszkania i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Paląc w piecu pamiętajmy o tym, aby zapewnić drożność przewodów kominowych i wentylacyjnych. Zwracajmy uwagę na elementy wyposażenia mieszkania znajdujące się w pobliżu pieca.