W środę, 13 listopada wieczorem doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Ruda. Znajdujący się na drodze 63-letni pieszy z gminy Serokomla został potrącony przez samochód marki Hyundai z dołączoną przyczepą kempingową. Pokrzywdzony mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

  Pracujący na miejscu wypadku mundurowi stwierdzili, że do zdarzenia doszło na odcinku drogi biegnącej poza obszarem zabudowanym, w miejscu gdzie nie było żadnego oświetlenia ulicznego. Pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię i nie miał żadnych elementów odblaskowych. Kierujący autem mówił, że mężczyznę na jezdni zobaczył w ostatniej chwili i próbował go ominąć. Manewr ten okazał się na tyle skuteczny, że pieszy został „tylko” potrącony zewnętrznym lusterkiem.

  Kierujący samochodem hyundai 59-latek z województwa śląskiego był trzeźwy, natomiast pokrzywdzony pieszy był pod działaniem alkoholu. Pobrano od niego krew do badań.

  Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora będą prowadzili dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg i zdarzenia.