W okresie towarzyszącym Świętu Niepodległości 11 listopada odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych, patriotycznych i sportowych. ŁOK zachęca m.in. do obejrzenia spektakli teatralnych i seansów kinowych.

  Cykl wydarzeń zaplanowanych w ramach Łukowskiej Mocy Kultury rozpocznie się w czwartek, 7 listopada o godzinie 17.00 od podsumowania i wernisażu prac laureatów konkursu na komiks pt. „Krótka historyjka z mojego miasta”. O godzinie 17.30 na scenie ŁOK wystawione zostaną dwa spektakle teatralne: „Kaprysy Łazarza” w wykonaniu Teatru TŁOK oraz „Dzień gniewu” w wykonaniu młodzieży z IV LO w Łukowie.

  Przedstawienia teatralne będą kontynuowane w piątek 8 listopada. Od godziny 17.00 będzie można oglądać następujące spektakle „Dziewczynka w kółeczku” (Emilia Orzeł, ŁOK), „Wędrowanie” (Aleksandra Dudyk z Teatru Małych Form Sylaba z BCK w Białej Podlaskiej), „Diabeł” (Kacper Siwiak z Teatru Poezji ŁOK), „Wielotwarze” (Teatr Straszydełka z GOK w Ulanie-Majoracie). O godzinie 19.00 odbędzie się koncert piosenek Edwarda Stachury, Boba Dylana, Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy w wykonaniu Jana Kondraka. Po koncercie ciąg dalszy spektakli teatralnych: „Igraszki z diabłem” (Teatr BCK w Białej Podlaskiej, godzina 20.30), „Moc wolności, czyli piątek, piąteczek, piątunio” (Teatr MMS impro z Rudy-Huty, godzina 22.00).

  Sobota, 9 listopada upłynie pod znakiem seansów filmowych. Od rana w Kinie Łuków wyświetlane będą takie filmy jak: „Przygody Bolka i Lolka” (godzina 9.00-12.30), „Baranek Shaun Film. Farmageddon” (godzina 12.45), „Czarownica 2” (godzina 14.30 i 16.45), wystawa na ekranie „Św. Piotr i inne papieskie bazyliki Rzymu” (godzina 19.00) oraz „Obywatel Jones” (godzina 20.45).

  W ramach III Łukowskiej Mocy Kultury odbędzie się także maraton kabaretowy. W niedzielę, 10 listopada w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie wystąpi Kabaret Skeczów Męczących, kabaret Czwarta Fala i Formacja Chatelet. Imprezę poprowadzi Przemysław Żejmo z kabaretu Jurki.

  Zwieńczeniem imprez i uroczystości organizowanych przez ŁOK będą oficjalne obchody Święta Niepodległości 11 listopada. Tego dnia o godz. 9.00 pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej przy budynku Urzędu Miasta (ul. Piłsudskiego) przewidziano złożenie wieńców i wiązanek okolicznościowych, przemówienia władz samorządowych i apel pamięci. O godz. 9:30 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego z częścią artystyczną wystąpią Fabryka Piosenki ŁOK i Teatr Poezji ŁOK. Natomiast po nabożeństwie w intencji Ojczyzny w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie, o godz. 11.00 przy kolegiacie przewidziano musztrę paradną w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Natomiast sportowym zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości 11 listopada będą biegi uliczne organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie.