Akcja „Znicz 2019” trwała od 31 października do 3 listopada i była jak co roku, okresem wytężonej pracy policjantów. Podczas tych dni na terenie powiatu łukowskiego doszło do 17 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

  Od czwartku 31 października funkcjonariusze z powiatu łukowskiego w ramach akcji „Znicz 2019” obecni byli w okolicach cmentarzy, na drogach wyjazdowych i wjazdowych naszego powiatu. W trakcie kontroli zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Sprawdzany był także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

W czasie trwania tej akcji na terenie powiatu łukowskiego nie odnotowaliśmy wypadków drogowych, jednakże w tych dniach doszło do 17 kolizji drogowych.

W trakcie akcji „Znicz 2019” policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 380 kierujących pojazdami. W tym czasie mundurowi na drogach powiatu łukowskiego zatrzymali 4 osoby  pod działaniem alkoholu, które kierowały pojazdami. Dodatkowo w trakcie działań policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy.

Podczas działań „Znicz 2019” na terenie powiatu łukowskiego nie odnotowaliśmy w rejonie cmentarzy oraz na samych cmentarzach zdarzeń o charakterze kryminalnym, ani chuligańskim.