Łukowski Klub Sportowy „Orlęta Łuków” zaprasza na uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej byłym prezesom sportowego stowarzyszenia. Wydarzenie zaplanowano w Dzień Zaduszny, 2 listopada o godz. 12:30 przy budynku klubowym na ul. Warszawskiej 15. Po uroczystości rozegrany zostanie mecz łukowskiej drużyny z ekipą Huczwa Tyszowce.

  Tablica upamiętniająca byłych prezesów ŁKS „Orlęta Łuków” – sportowego stowarzyszenia, które obchodzi w tym roku 20. rocznicę istnienia, jest konsekwencją uchwały Walnego Zgromadzenia Członków klubu z marca bieżącego roku. Wówczas członkowie „Orląt” zadecydowali, aby uczcić nieżyjących już prezesów ŁKS: Tomasza Trybonia, Zbigniewa Biadunia i Jarosława Sycha.

– Rozmawiając na temat wykonania uchwały członków klubu zadecydowaliśmy, że najodpowiedniejszą datą na uczczenie byłych prezesów będzie początek listopada, gdzie pamięć wszystkich zwrócona jest na osoby, które odeszły już z tego świata. Byli prezesi byli osobami o różnych temperamentach, ale łączyło ich przywiązanie do klubu o żółto-czerwonych barwach. Cieszymy się z faktu, że nazwiska Jarosława Sycha, Zbigniewa Biadunia i Tomasza Trybonia będą w trwały i widoczny sposób obecne przy stadionie miejskim na ulicy Warszawskiej – mówią członkowie zarządu klubu.

  Organizatorzy zapraszają na uroczystość wszystkich mieszkańców miasta, sympatyków „Orląt” oraz innych drużyn sportowych, bez względu na barwy. Byli prezesi pełnili w przeszłości również funkcje publiczne, więc na odsłonięcie tablicy zaproszeni zostali też przedstawiciele władz samorządowych.

  Odsłonięcie pamiątkowej tablicy z nazwiskami byłych prezesów zaplanowano na godz. 12:30 w zaduszki 2 listopada. Po krótkiej uroczystości wszyscy zostaną zaproszeni do wspólnego obejrzenia meczu IV ligi piłkarskiej między „Orlętami” Łuków i drużyną „Huczwa” Tyszowce.