Burmistrz Piotr Płudowski zapowiada rozbudowę Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie. Ma tam powstać żłobek dla 60 dzieci. Ponadto w przedszkolu doszło do zmian personalnych. Ewa Siedlecka złożyła rezygnację z funkcji dyrektora. Te obowiązki burmistrz Płudowski powierzył Agacie Zabielskiej.

  Rozbudowa budynku przedszkola na potrzeby żłobka to realizacja przedwyborczych zapowiedzi burmistrza. Jak argumentuje będzie to tańsze rozwiązanie niż budowa żłobka na osiedlu Chącińskiego w miejscu nieczynnej dziś kotłowni. Ponadto burmistrz oddaje, że być może kotłownia będzie ponownie wykorzystywana przez PEC. Na utworzenie 60 miejsc żłobkowych burmistrz zamierza złożyć wniosek do Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej, do programu Maluch Plus.

  Jak się okazuje w Przedszkolu Miejskim nr 2 doszło też do zmian personalnych. Ewa Siedlecka, która pełniła funkcję dyrektora od czerwca 2017 roku, złożyła rezygnację. Od 1 października obowiązki dyrektora tej placówki burmistrz powierzył Agacie Zabielskiej, która od lutego tego roku zastępowała Ewę Siedlecką przebywającą na urlopie zdrowotnym.

  Burmistrz powierzył obowiązki dyrektora Agacie Zabielskiej do końca lipca 2020 roku. Wiosną ma zaś zostać ogłoszony konkurs na to stanowisko.