Mieszkańcy gminy Łuków, którzy chcą się pozbyć nietypowych odpadów, na co dzień mogą je dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. W najbliższych dniach to zadanie będą mieć ułatwione. Niepotrzebne sprzęty będą odbierane bezpośrednio sprzed posesji.

  Mobilna zbiórka w poszczególnych miejscowościach rozpocznie się w poniedziałek 7 października, a potem będzie kontynuowana 8 i 15 października. Do godz. 7.00 w dniu akcji można wystawić: stare meble, dywany, materace, wykładziny, rowery, wózki dziecięce czy duże zabawki. Zbiórka dotyczy także zużytych opon z samochodów osobowych.

  W poniedziałek, 7 października akcja odbędzie się w Aleksandrowie, Dmininie, Gołąbkach, Jeziorach, Kownatkach, Łazach, Podgaju, Rzymach Lesie i Rzymach-Rzymkach, Strzyżewie, Suchocinie, Turzych Rogach, Wagramie i Zarzeczu Łukowskim.

  Na wtorek 8 października nietypowe odpady powinni przygotować mieszkańcy: Biard, Gołaszyna, Gręzówki, Gręzówki Kolonii, Nowej Gręzówki, Karwacza, Klimek, Krynki, Ławek, Ról, Sulejów i Wólki Świątkowej. 

  W kolejny wtorek, czyli 15 października zbiórka odbędzie się w Czerśli, Dąbiu, Jadwisinie, Malcanowie, Ryżkach, Sięciaszce Pierwszej, Sięciaszce Drugiej i Sięciaszce Trzeciej, Szczygłach Górnych, Szczygłach Dolnych, Świdrach, Zalesiu i w Żdżarach.

  Organizatorzy akcji przypominają, że do odpadów wielkogabarytowych nie należą m.in.: części budowlane i sanitarne, motorowery, kosiarki spalinowe czy odpady ogrodowe.

  Pełny harmonogram i szczegółowe informacje o rodzaju odbieranych odpadów są dostępne na stronie: www.lukow.ug.gov.pl.