Zawodnicy z Węgrowa, Krynki i Międzyrzeca Podlaskiego zostali zwycięzcami tegorocznego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Gręzówce w gminie Łuków. W zawodach, które odbyły się w sobotę 5 października, wystartowało 35 szachistów, a rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach.

  Największą, bo 15-osobową grupę stanowili uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział także 12 szachistów z młodszych klas podstawówek i 8 zawodników, którzy rywalizowali w kategorii open.

  Tę ostatnią wygrał Jakub Żurawicki z I Liceum Ogólnokształcącego w Węgrowie, drugi był Andrzej Litwiniec z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego, a trzeci, kolejny reprezentant tego towarzystwa, Zbigniew Litwiniec.

  Spośród uczniów klas IV – VIII najlepiej spisał się Wiktor Kukawski reprezentujący MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski, drugie miejsce zajęła Aleksandra Żurawicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgrowie, a trzecie – Jakub Piskur z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego. 

  Zwycięzcą turnieju w najmłodszej grupie szachistów został Arkadiusz Grodzicki z Klubu Szachowego „Hetman” Krynka, przed Fabianem Wierzchowskim z SP Krynka i reprezentantem gospodarzy Mateuszem Szczygielskim z SP Gręzówka. 

  Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii open odebrali puchary i nagrody rzeczowe, a uczniowie szkół podstawowych otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Trofea wręczali – dyrektor ZS w Gręzówce Leokadia Kozioł i zastępca wójta gminy Łuków Wojciech Szczygieł, który był również sędzią głównym zawodów. 

  Pełne wyniki sobotniego turnieju są dostępne na stronie: www.chessarbiter.com.