Łukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku, do którego doszło wieczorem 26 września w miejscowości Rzymy Rzymki. Kierujący Alfą Romeo zderzył się z 51-letnim rowerzystą, który w wyniku poniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia. Rower nie miał obowiązkowego oświetlenia.

  W czwartek, 26 września po godzinie 20.00 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Rzymy Rzymki. Ze zgłoszenia wynikało, że rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy, i że potrzebna jest pomoc medyczna. Mundurowi, którzy dojechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Alfa Romeo 19-latek z gminy Ulan Majorat zderzył się z kierującym rowerem 51-letnim mieszkańcem tej samej gminy. W wyniku wypadku rowerzysta doznał obrażeń ciała i mimo długotrwałej reanimacji zmarł.

  Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki wstępnie ustalili, że rower którym poruszał się pokrzywdzony mężczyzna nie był wyposażony w obowiązkowe oświetlenie. Ponadto dowiedzieli się, że 51-latek jadąc swym jednośladem prawdopodobnie zjechał na przeciwny pas jezdni, wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora będą prowadzili śledztwo, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.