Coraz częściej łukowscy policjanci zatrzymują osoby posiadające środki odurzające. W minionym tygodniu doszło do ujawnienia kilku takich przypadków.

  16 września w Łukowie policjanci znaleźli marihuanę w mieszkaniu 38-letniego łukowianina. Tego samego dnia znaleźli również amfetaminę i mefedron w mieszkaniu 24-latki z gminy Łuków. Kilka dni później na ul. Wyszyńskiego policjanci zatrzymali 22-latka z gminy Łuków, który posiadał rośliny konopi indyjskich.

  W miniony weekend w Jeleńcu policjanci zatrzymali do kontroli auto prowadzone przez 26-latka z Łukowa. Podczas przeszukania natrafiono na marihuanę i amfetaminę. Do podobnej sytuacji doszło w Łukowie na ul. Browarnej, gdzie policjanci znaleźli marihuanę u 21-latka z gminy Łuków.

  Ponadto w minionym tygodniu w Łukowie na ul. Kanałowej policjanci zabezpieczyli na stoisku handlowym 52-latki prawie 1200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 27 tys. zł.

  W okresie od 16 do 22 września 2019 roku policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami