Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, którego organizatorem jest Instytut Książki. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie zaprasza po odbiór „wyprawki” wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W „wyprawce” dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

  W „wyprawce” znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

  Zapraszamy dzieci w wieku 3 – 6 lat z opiekunami na inaugurację akcji do Oddziału dla dzieci MBP w Łukowie 28 września o godz. 11:00. Warunkiem otrzymania „wyprawki jest założenie bądź posiadanie karty bibliotecznej (wymagany numer pesel opiekuna).

Wyprawkę Małego Czytelnika można odebrać:

Oddział dla Dzieci ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 24

Filia nr 1 ul. Siedlecka 56

Filia nr 2 os. dr B. Chącińskiego 17

Filia nr 3 os. Unitów Podlaskich blok nr 2

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. C