Piłkarze ŁKS Orlęta Łuków po raz pierwszy wygrali mecz wyjazdowy. Nasi piłkarze zdobyli trzy punkty wygrywając 1:0 z rezerwami Górnika Łęczna. Gola zdobył po indywidualnej akcji Radosław Szustek.

  Kadra rezerw Górnika Łęczna została na sobotni mecz wzmocniona kilkoma piłkarzami z pierwszego składu. Dlatego też trener łukowian Robert Różański postawił na grę defensywną. Górnik był stroną przeważającą, ale klarownych sytuacji na zdobycie gola było jak na lekarstwo. W 65 minucie, po jednej z nielicznych kontr, bramkę dla Orląt zdobył Radosław Szustek. Gospodarze pod koniec meczu mieli dogodną sytuację do wyrównania, ale nasz bramkarz popisał się doskonałą interwencją. Ponadto piłka dwa razy wpadła do łukowskiej bramki, ale w obu przypadkach napastnik gospodarzy był na spalonym.  Konsekwentna i mądra gra w obronie oraz wola walki pozwoliły Orlętom na wywiezienie zwycięstwa z Łęcznej.

  Orlęta Łuków zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli, ze stratą dziesięciu punktów do liderującego Lewartu. Kolejny mecz nasi piłkarze zagrają w sobotę 28 września z Lublinianką Lublin.

fot. facebook/orleta.lukow.pl