Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Nuty góralskie Św. Jana Pawła II”. W związku z przypadającą 16 października 41. rocznicą wyboru Św. Jana Pawła II na papieża oraz inauguracją obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w ŁOK wystąpi zespół góralski „Góralska Hora” z Zakopanego. Koncert odbędzie się w piątek, 18 października o godz. 19:00 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury.

  Bilety w promocyjnej cenie 20 zł w przedsprzedaży i 25 zł w dniu koncertu do nabycia są w kasie Kina Łuków oraz online www.ekobilet.pl.

  Zespół „Góralska Hora” to jedna z bardziej cenionych grup muzycznych z polskich gór, która jest częstym gościem na różnego rodzaju festiwalach i koncertach w całym kraju, a także poza jego granicami. Zespół znany jest też z nagrań muzycznych do serialu TV Polsat „Szpilki na Giewoncie”.
Nazwa góralskiej folkowej kapeli „Góralska Hora” pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach. Kapelę tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji. Instrumentarium zespołu stanowią: skrzypce I, skrzypce II, cymbały węgierskie, altówka oraz kontrabas. Zespół „Góralska Hora” sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.
Ta folkowa kapela hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu.

  Zespół góralski „Góralska Hora” z przyjemnością prezentuje skoczne i żywiołowe utwory inspirowane melodiami: słowackimi, węgierskimi, rumuńskimi, bałkańskimi, cygańskimi oraz żydowskimi.

  Każdy koncert grupy „Góralska Hora” jest dużą dawką pozytywnej i skocznej muzyki, która wykorzystując folklor górski oraz żywiołowe i porywcze bałkańskie rytmy, budzi zaciekawienie każdej Publiczności.