Gmina Łuków wybrała firmę, która ma wybudować drogę na granicy Sięciaszki Pierwszej i Zalesia. Realizacja inwestycji będzie kosztować prawie 2 miliony 300 tysięcy złotych, z czego większość będzie stanowić dotacja, która samorząd pozyskał z Funduszu Dróg Samorządowych.

  Pieniądze będą wykorzystane na budowę ponad 2-kilometrowego odcinka drogi między Sięciaszką Pierwszą a Zalesiem, przeznaczonego w planie zagospodarowania przestrzennego gminy pod zabudowę mieszkaniową i usługową. Asfaltowa trasa będzie mieć 6 metrów szerokości i powinna być gotowa do połowy listopada.

  Z FDS Gmina Łuków otrzyma pieniądze na pokrycie prawie 70% kosztów. Budowa drogi na granicy Sięciaszki Pierwszej i Zalesia to jedna z dwóch inwestycji, które samorząd zrealizuje dzięki wsparciu z budżetu państwa. Kolejną jest remont dwóch odcinków trasy Klimki – Gręzówka o łącznej długości ponad 4 kilometrów. Drogowcy mają tutaj m.in. wzmocnić pobocza i położyć nowy asfalt. Jeden z fragmentów będzie mieć 6, a drugi 7 metrów szerokości.

Firmy, które chcą wykonać te prace mogą składać oferty do 26 września, a termin realizacji inwestycji jest wyznaczony na koniec listopada. Także w tym przypadku gmina otrzyma dotację sięgającą 70% kosztów, a te będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.