W sobotę, 21 września burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaprasza mieszkańców na imprezę „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – Dzień bez samochodu”. Start Bezpiecznego peletonu zaplanowano na godzinę 14.00 z placu przy fontannie z metą w parku miejskim, gdzie odbędzie się losowanie nagrody głównej i gadżetów rowerowych (m.in.: kaski, rękawiczki, oświetlenie, zapięcia, pompki, sakwy rowerowe). Od godz. 13.30 rozpocznie się rejestracja uczestników Bezpiecznego Peletonu. Wszyscy, którzy przy zapisie będą mieli kamizelki odblaskowe, otrzymają nagrodę niespodziankę.

  Przejazd będzie liczył około 13 km i zakończy się na terenie Parku Miejskiego. Tam każdy z uczestników będzie mógł poczęstować się ciepłym posiłkiem, oznakować rower i wziąć udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest wypełnienie zgłoszenia w sklepie abcROWERY.pl na ul. Warszawskiej 1C (liczba miejsc ograniczona).

  Wśród zarejestrowanych uczestników zostanie rozlosowany rower.

  Organizatorzy: Urząd Miasta Łuków, Komenda Powiatowa Policji w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie i www.abcrowery.pl – ul. Warszawska 1c.