Zbliżają się wybory parlamentarne. Na listach do Sejmu i Senatu jest kilku kandydatów z Łukowa i powiatu łukowskiego. Wśród osób ubiegających się o mandat poselski jest m.in. Marek Kopeć. Po tych wyborach może zostać … radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego.
Marek Kopeć był już radnym sejmiku z ramienia PSL. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych bezskutecznie starał się reelekcję. Teraz natomiast pojawia się dla niego szansa na objęcie mandatu radnego wojewódzkiego. Musi zostać spełniony tylko jeden warunek. Do Senatu musi dostać się radny sejmiku Sławomir Sosnowski, który kandyduje w okręgu nr 17 obejmującym powiaty: bialski, parczewski, radzyński oraz miasto Biała Podlaska. Były marszałek województwa lubelskiego kandyduje z list PSL, a jego jedynym kontrkandydatem jest Grzegorz Bierecki z PiS.
Jeżeli Sławomir Sosnowski zostanie senatorem, jego miejsce w lubelskim sejmiku zajmie Marek Kopeć, który w zeszłorocznych wyborach samorządowych zdobył trzeci wynik na liście PSL (6 156 głosów). Gdyby tak się stało, do Ryszarda Szczygła, dołączyłby drugi przedstawiciel powiatu łukowskiego.