Piłkarze ŁKS Orlęta Łuków pokonali na własnym boisku Kryształ Werbkowice 2:1 w ramach piątej kolejki IV ligi.
W pierwszej połowie przeważali gospodarze. Pierwsza bramka dla łukowskiej drużyny padła w 33 minucie a zdobył ją Sebastian Sowisz. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Daniel Goławski.
Po przerwie obraz gry uległ całkowitej zmianie. Od początku drugiej części spotkania lepsi byli goście z Werbkowic. Bramka kontaktowa padła już w 55 minucie. Po zdobytej bramce, goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania stanu meczu. Zawodnicy Kryształu dwa razy trafiali piłką w słupek. Goście strzelili również dwie bramki których nie uznał sędzia, gdyż za każdym razem wskazywał na pozycję spaloną piłkarza Werbkowic. Mimo naporu gości, Orlęta dowiozły jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka sędziego i mecz zakończył się wynikiem 2:1.
W kolejnej rundzie spotkań Orlęta Łuków 8 września zmierzą się na wyjeździe z Granitem Bychawa, który obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli.
Jednocześnie przypominamy, że mecz IV rundy Pucharu Polski, w którym Orlęta zmierzą się z Bizonem Jeleniec, został przełożony na 25 września.